Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego

Ośrodek przy Portowej Straży Pożarnej „Florian” w Gdańsku rozpoczął ponownie swoją działalność w grudniu 2009 roku. Jesteśmy niepubliczną placówką oświatową świadczącą swoje usługi firmom związanym bezpośrednio jak i pośrednio z ratownictwem i ochroną przeciwpożarową. Nasi klienci to przede wszystkim firmy zainteresowane doskonaleniem umiejętności zawodowych swoich pracowników w dziedzinie ratownictwa.

Zajmujemy się organizacją specjalistycznych szkoleń przeciwpożarowych. Dysponujemy bogatą wiedzą na temat ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Pragniemy podzielić się nią z naszymi klientami.

Oferujemy przede wszystkim zajęcia praktyczne, które stanowią szczególny atut naszego Ośrodka. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy poligon pożarowy, wyposażony w specjalistycznie trenażery. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów są na nich przeprowadzane ćwiczenia, które pozwalają na naukę w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Szkolenia i ćwiczenia przeprowadzane są przez kadrę o dużym doświadczeniu w zakresie szkoleń służb ratowniczych. Są to zarówno pracownicy Portowej Straży Pożarnej „Florian” w Gdańsku, jak również osoby specjalizujące się w określonych dziedzinach.

Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego mieści się na terenie Portu Gdańskiego, blisko morza, z dala od miejskiego hałasu, co zdecydowanie podkreśla jego walory.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Ośrodka Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego PSP „Florian”. Wierzymy, że szkolenia przez nas przeprowadzane to inwestycja w rozwój oraz bezpieczeństwo pracowników, a tym samym gwarancja dobrego wyszkolenia służb ratowniczych w Państwa zakładzie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bazą szkoleniową.