Szkolenia
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową
Wróć do listy szkoleń

Gaszenie pożaru palącego się samochodu

Celem bezpośrednim szkolenia jest przygotowanie uczestników szkolenia do bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów pojazdów. Celem pośrednim jest  podniesienie świadomości z zagrożeń podczas pożaru palącego się samochodu czy innego pojazdu.

 

W części teoretycznej uczestnicy szkolenia poznają: teorię powstawania pożarów w pojazdach i możliwości ich gaszenia, rodzaje środków gaśniczych oraz procedury i podejmowane działania w sytuacji awaryjnej. Uczestnicy po omówieniu celów, mają zadanie zorganizować działania ratownicze w trakcie pożaru samochodu z użyciem narzędzi i urządzeń znajdujących się w standardowym wyposażeniu samochodów.

 

W ramach ćwiczeń gaśniczych pod okiem  wykwalifikowanej  kadry trenerskiej podpalany zostaje samochód dający możliwość kontrolowanego i bezpiecznego dla uczestników prowadzenia zajęć. Jednym z zadań przygotowanym na tym stanowisku jest ewakuacja osób z samochodu, zlokalizowanie pożaru, oraz poznanie technik gaszenia samochodu różnymi typami gaśnic z uwzględnieniem źródła pożaru, oraz rodzaju paliwazasilającego pojazd.

DSC_0485DSC_0477DSC_0405

Program szkolenia obejmuje

Organizacja szkolenia

Miejsce szkolenia:
map_contact
Flame 1Flame 2Flame 3

Zapraszamy do kontaktu

Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Portowej Straży Pożarnej FLORIAN sp. z o.o.
ul. mjr. H. Sucharskiego 71
80-601 Gdańsk, Polska

516 089 692

osrodek@pspflorian.pl

Napisz do nas
map_contact