Szkolenia
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową
Wróć do listy szkoleń

Trenażer dużych pożarów zewnętrznych/Helideck

Celem bezpośrednim szkolenia na trenażerze dużych pożarów zewnętrznych/Helideck, jest zapoznanie uczestników z zasadami gaszenia pożaru zewnętrznego znacznych rozmiarów na lądowisku śmigłowcowym. Celem pośrednim jest podniesienie umiejętności uczestników szkolenia prowadzenia linii gaśniczych, przy użyciu prądów wody oraz piany ciężkiej, a także działek wodno-pianowych.

 

Helideck to inaczej pokład, gdzie lądują, tankują i startują śmigłowce. To pokład bez którego nie mogłaby funkcjonować żadna platforma wiertnicza oraz wiele statków czy okrętów.

 

Lądujący lub startujący śmigłowiec stwarza duże zagrożenie. Z uwagi na to, że w zbiornikach śmigłowca znajduje się paliwo, w przypadku powstania katastrofy prawie zawsze dochodzi także do pożaru.Jest to sytuacja, która zmusza do błyskawicznych działań załogę statku lub platformy wiertniczej polegającej na ewakuacji załogi i pasażerów śmigłowca i na ugaszeniu płonącego śmigłowca. Na tym trenażerze uczestnicy szkolenia mają możliwość gaszenia pożaru zewnętrznego znacznych rozmiarów. Gaszenie makiety śmigłowca znajdującej się na lądowisku odbywa się przy użyciu prądów wody oraz piany ciężkiej, a także za pomocą działka wodno-pianowego zlokalizowanego w odległości 20 m od śmigłowca.

Trenażer dużych pożarów zewnętrznych Helideck 1Trenażer dużych pożarów zewnętrznych Helideck 2

Program szkolenia obejmuje

Organizacja szkolenia

Wymagania Wstępne

Miejsce szkolenia:
map_contact
Flame 1Flame 2Flame 3

Zapraszamy do kontaktu

Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Portowej Straży Pożarnej FLORIAN sp. z o.o.
ul. mjr. H. Sucharskiego 71
80-601 Gdańsk, Polska

516 089 692

osrodek@pspflorian.pl

Napisz do nas
map_contact