Szkolenia
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową
Wróć do listy szkoleń

Trenażer komory rozgorzeniowej

Celem bezpośrednim szkolenia w komorze rozgorzeniowej jest zapoznanie uczestników z symulacją pożaru wewnętrznego i zjawisk występujących podczas tych pożarów.

 

Celem pośrednim jest podniesienie świadomości uczestników szkolenia z zagrożenia pożarowego w zamkniętych obiektach. Zajęcia te pozwalają na prezentację stref występujących podczas pożarów, a także charakterystycznych zjawisk.

 

Trenażer komory rozgorzeniowej to chyba najbardziej charakterystyczne urządzenie „strażackiego” poligonu. Zadaniem komory jest symulacja pożaru wewnętrznego i zjawisk występujących podczas tych pożarów. Ogień, dym, wysoka temperatura to to co cechuje każdy pożar. Zajęcia w komorze pozwalają na prezentację stref występujących podczas pożarów, a także charakterystycznych zjawisk.

 

W trakcie ćwiczeń następuje otwieranie i zamykania otworów komory celem zwiększenia oraz zmniejszenia dostępności powietrza. Ta symulacja pozwala uczestnikom szkolenia na obserwację, oraz wyciągnięcie wniosków z kolejności i różnorodności etapów rozprzestrzeniania się pożaru, jego długości i intensywności.

Planowane terminy
Cena szkolenia
600.00 zł
Przejdź do kalendarza
_DSC0201_DSC0173_DSC0077

Program szkolenia obejmuje

Organizacja szkolenia

Wymagania Wstępne

Miejsce szkolenia:
map_contact
Flame 1Flame 2Flame 3

Zapraszamy do kontaktu

Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Portowej Straży Pożarnej FLORIAN sp. z o.o.
ul. mjr. H. Sucharskiego 71
80-601 Gdańsk, Polska

516 089 692

osrodek@pspflorian.pl

Napisz do nas
map_contact